Сокири, колуни
Тип: сокира
Довжина: 360 мм
Довжина ножа: 180 мм
Загальна довжина: 610 мм
Тип: сокира
Вага: 0.8 кг
Довжина ножа: 180 мм
Загальна довжина: 400 мм
Матеріал ручки: дерево
Загальна довжина: 800 мм
Довжина: 360 мм
Вага: 800 г
Тип: сокиру
Загальна довжина: 365 мм
Вага: 0,62 кг
Матеріал ручки: скловолокно
Робоча довжина: 145 мм
Матеріал ручки: скловолокно
Загальна довжина: 890 мм
Довжина: 380 мм
Вага: 1000 г
Матеріал ручки: стекловолкно
Загальна довжина: 890 мм
Тип: сокиру
Загальна довжина: 450 мм
Вага: 870 кг
Довжина: 400 мм
Вага: 1250 р
Тип: сокира
Довжина: 800 мм
Довжина: 380 мм
Вага: 1070 р
Довжина: 800 мм
Вага: 2,4 кг
Довжина: 900 мм
Вага: 3,8 кг
Довжина: 900 мм
Вага: 2,4 кг
Довжина: 900 мм
Вага: 4,3 кг
Довжина: 800 мм
Вага: 2,5 кг
Довжина: 800 мм
Вага: 2,6 кг
Тип: сокира-колун
Довжина: 60 см
Довжина леза: 120 мм
Вага: 870 р
Довжина ножа: 200 мм
Загальна довжина: 800 мм
Тип: сокира-колун
Довжина: 60 см
Тип: сокира-колун
Довжина: 70 см
Як би далеко не зайшло розвиток прогресу і високих технологій, а простий ручний інструмент продовжує успішно співіснувати зі складними машинами. Незамінним помічником в домашньому господарстві сільського трудівника, дачника, фермера залишається звичайний сокиру.
Для кожного певного виду роботи є своя версія інструменту з різною конфігурацією рубає частини (клинка з лезом): прямий, закругленою або з двостороннім заточуванням, з різною формою топорища (рукояті, держака), яке виготовляється по-старому з дерева або з сучасних полегшених і міцних матеріалів, наприклад, скловолокна.
Щоб не помилитися з вибором, потрібно розуміти, для якої мети купується річ, і знати особливості кожного різновиду.
Якими бувають сокири
Перед покупкою варто звернути увагу на вагу вироби. Воно не повинно занадто отяжелять руку. Звичайно, краще визначити навантаження, відчувши її в руці, але досить знати, що півторакілограмових сокиру цілком впорається з більшістю робіт в підсобному господарстві. Але якщо інструмент потрібен для тонкої дизайнерської обробки дерева або порубки невеликих гілок, то він не повинен затягувати більш 0,5-0,6 кг. Отже, якими бувають сокири.
- Найважчі вагою від 2 до 4,5 кг - колуни. Призначені для колки твердих порід деревини, з тупою заточуванням полотна (30-50 градусів) і довгим держаком. Масивний обух може при необхідності витримати удари молотка (щоб розколоти погано піддається розрубанням стовбур).
- Універсальною моделлю вважається плотницкая або столярна. Важить такий інструмент від півкілограма до двох кілограм і за рахунок своєрідної закругленою форми тонкого леза із заточуванням 20-30 градусів справляється з багатьма завданнями в домашньому господарстві: рубка дерев і дров, тесанням колод, витончена вирубка різьблених віконниць, подзоров і ін. Довжина держака становить 45-50 см.
- Для обтісування колод, кори з дерев, обробки заготовок з дерева застосовується кулачний сокиру - шляхта (планкач). Лопата з гострим прямим лезом важить не більше одного кілограма, тому інструмент не придатний для рубання твердих порід дерева.
- У столярній справі також використовують Тесло, щоб акуратно вирубувати пази або робити заготовки для різних дерев'яних виробів.
- Широке поширення отримали туристичні (вони ж похідні) версії. Вони відрізняються малою вагою, багатофункціональністю. Такий інструмент незамінний під час відпочинку на природі, коли потрібно облаштувати майданчик, нарубати гілок для багаття і т. П. Його також можна використовувати в якості ножа або лапи.
До професійних вузькоспеціалізованим сокирам відноситься пожежний (з гаком на обуху) - застосовується для підстраховки під час переміщення по дахах, розбирання дерев'яних конструкцій, розкриття віконних рам і дверей в палаючому будинку. Ще один вид для професіоналів - м'ясницький. Він відрізняється коротким держаком і рівним широким лезом з міцної вуглецевої сталі.
Що потрібно знати про лезах
Сокира повинен служити довго, тому важливо вибрати інструмент з гарною якістю полотна. Краща сталь - пройшла подвійну загартування. Дорогі професійні клинки виковуються вручну і проходять складну обробку. Щоб край леза НЕ тупився якомога довше, на нього наносять спеціальне напилення. У якісному інструменті дотримується певний кут заточування, характерний для кожної моделі:
- 35-40 градусів - на полотнах для колки тонких дерев і полін;
- 35 градусів - на теслярських сокирах;
- 25-30 градусів - на лопатях для колки товстих стовбурів дерев і колод;
- 20-30 градусів - на інструменті, що застосовується в будівельних роботах.
Щоб перевірити якість сталі, з якої виготовлено лезо, потрібно просто легко вдарити по ньому дрібним предметом або клацнути нігтем. Якщо клинок видасть резонуючий приємний звук, то це хороший знак - сталь пройшла правильну загартування. А ось недовгий глухий звук повинен насторожувати. Такий інструмент довго не протягне.
Вибираємо сокиру за призначенням
Перш ніж купити сокиру, слід точно визначитися з його подальшим використанням. Хоча у хорошого власника їх повинно бути декілька. За старих часів за кількістю інструменту визначалося добробут сім'ї.
Ведення господарства передбачає виконання найрізноманітнішої роботи, але не варто забувати і про відпочинок. Тому для колки дров обов'язково потрібен важкий колун з довгою ручкою і тупий заточуванням. Для столярних робіт і різьблення по дереву підійдуть менш масивні, а то і полегшені моделі з тонким гострим лезом, можливо навіть з заокругленим краєм.
На природу бажано брати складається конструкцію з безліччю додаткових функцій. Цей інструмент повинен бути в першу чергу легким і укладатися в захисний футляр. Але в крайньому випадку можна, звичайно ж, обійтися одним екземпляром універсального зразка - середньої ваги і розміру.
На нашій інтернет-майданчику ви можете знайти кращі сучасні моделі сокир з ергономічними рукоятками і клинками з якісної сталі від кращих виробників Verto, S & R, Gardena, Bahco, Silky, Сталь, TOPEX, з якими будь-яка робота по дереву буде приємним заняттям.
Придбати сокири, колуни і оформити доставку по Києву та іншим містам України
Вибір колуна або сокири повинен грунтуватися відштовхуючись від спектра і виду завдань, які ви за допомогою даного інструменту хочете виконати. Так як кожен вид сокири призначений для певного спектру і має відповідну форму і параметри. Важливим моментом у виборі є топорище, воно повинно бути максимально безпечним зручним з правильним розташуванням волокон, в разі якщо рукоять сокири виконана з дерева. Також важливо врахувати довжину рукояті моделі, які призначені для рубки дерев, повинні володіти довжиною 35-50 см, що дозволяє наносити удар з більшою силою і забезпечує хороший замах. Вага сокири повинен становити більше 1 кг, що гарантує оптимальний удар і продуктивну роботу.
GARDENA 1600S
Fiskars X10-S
TOPEX 05A138
Bahco FFSS-1.5-900
TOPEX 02A110 - 249 грн
S & R 800г - 343 грн
Verto 05G201 - 355 грн
Сталь 44039 - 465 грн
Сокира Silky Ono 120 - 2 875 грн
Bahco SUS-2.0-800 посилання - 1 715 грн
Gardena 900B - 1 313 грн
TOPEX 2000 р - 1 070